מה לא אמרו לכם על גמילה מקנאביס?

מה חשוב לדעת על גמילה מקנאביס וסמים קלים? גמילה מקנאביס היא חוויה של תסמינים פיזיים המתרחשים כאשר אדם מפסיק להשתמש בקנאביס. במובן מסוים, זה דומה ל"הצטננות" בכך שישנם תסמינים כמו כאבי ראש, סחרחורות, זיעה קרה ועוד.

בניגוד להצטננות, שבסופו של דבר מתפוגגת מעצמה עם הזמן, גמילה מקנאביס לרוב לוקחת שבועות או חודשים עד שתסמיני הגמילה מתפוגגים. בהתאם לתדירות ומשך השימוש, אנשים מסוימים עשויים לחוות תסמינים חמורים הרבה יותר מאחרים. קודם כל, בואו נדבר על סוגי תסמיני גמילה מקנאביס:

סוגי תסמיני גמילה מקנאביס

מבחינה פיזית, אתם עשויים לחוש בחילות, אי שקט, נדודי שינה, זיעה קרה בלילה, סחרחורות, כאבי ראש, עצבנות ועוד. מבחינה מנטלית ורגשית, גמילה מקנאביס עשויה להתלוות לאובדן של מצב רוח, אפיזודות של דיכאון חולף, תחושת ריקנות וחוסר מעש, "פתיל קצר" של עצבים, עצבות ועוד.

עם הלגליזציה של קנאביס במדינות רבות ברחבי העולם, יותר אנשים בוחרים גראס וסמים קלים אחרים על פני אלכוהול וסמים קשים יותר. תסמיני גמילה מתרחשים בדרך כלל כאשר אדם מפסיק להשתמש בקנאביס לתקופה ממושכת והסבילות שלו מופחתת (בדרך כלל כ-מחצית). תסמינים אלו בדרך כלל עוברים תוך שבוע ועד מס' שבועות.

תסמיני גמילה מקנאביס עשויים להזכיר תסמיני גמילה מסמים קשים

חשוב מאוד לדעת, למרות שקנאביס נתפס בתור סם שאינו ממכר פיזית, סמים קלים כמו גראס חולקים רבים מאותם תסמיני גמילה כמו סמים קשים כמו הרואין או קוקאין. עם זאת, הם אינם נחשבים לממכרים בד"כ, מכיוון שאין להם השלכות אינטנסיביות הקשורות אליהם כמו מנת יתר או מוות.

אנשים רבים משתמשים בסמים הקלים הללו כאמצעי להתמודד עם מתח או נדודי שינה, אבל מגלים שהם מסוגלים לתפקד טוב יותר מבלי להיות בתחושת ה-HIGH. מתי הם מגלים זאת? לרוב, לאחר גמילה מקנאביס במכון גמילה או בעצמם.

טיפ מאיתנו – קחו את זה לאט

בכל הקשור לגמילה מקנאביס, קחו את זה לאט. זה לא נדיר שאנשים רבים חוזרים להשתמש בקנאביס בשבועות הראשונים של הפסקת השימוש. זאת, מכיוון שהם חשים חרדה, או פשוט משועממים מהחיים ללא קנאביס. חשוב להקדיש זמן וסובלנות לתהליכי גמילה מקנאביס, זה לא קורה תוך יום. כמו כן, השתדלו להגדיר מטרות קטנות. אנשים רבים מנסים פשוט להפסיק להשתמש תוך יום או יומיים, מה שלעתים קרובות מוביל אותם בחזרה להרגלים הישנים שלהם במהירות.

כדאי גם לקרוא: גמילה מסמים ואלכוהול